این دعا با صلوات بر پیامبر و آلش آغاز می گردد و از خدا می خواهیم وقتی او را می خوانیم ما را اجابت نماید، چون ندایش می زنیم ندایمان را بشنود و چون با او مناجات می کنیم به حال ما توجه فرماید.

  (واسمع دعائی اذا دعوتک، واسمع ندائی اذا نادیتک، و اقبل علی اذا ناجیتک)

   در ادامه می گوید من از همه مردم دنیا و از همه ظواهر مردم فریب آن گریخته ام و به سوی تو پناه آورده و در حضورت ایستاده ام در حالی که در این مسیر نه غروری مرا فرا گرفته  نه ادعائی دارم بلکه به عجز و ناتوانی خود و پریشان حالیم  اقرار دارم.«مستکیناً لک متفرعا الیک»

   بعد از این اعلام، مناجات اولیه را با امیدواری ادامه می دهد آنچه که در روایات به آن اشاره شده و می فرماید خدایا با وجودی که مشکلاتم زیاد و گناهانم شانه ام را سنگین کرده و اعمالم نا چیز است، اما باز هم از درگاه احدیت تو ناامید نیستم و به ثواب تو امیدوارم.

آنچه که در ادامه این مناجات آمده آموزش شیوه دیگری از دعا در اینکه باری تعالی از حال زار ما و از آنچه در درون ما می گذرد و  آنچه که حوائجم است با خبر می باشد و احتیاج به گفتن ندارد اما بجهت مناجات با حضرت حق با او سخن گفته و چیزی را که در دل داریم بیان می کنیم. و هیچ امری از مسائل دنیا و آخرتم برای او مخفی نیست «ولا یخفی علیک امر منقلبی و مثوای»

سپس حرف اول و آخر را در بند بعدی میزنیم که تا اذعان به آن نباشد و به این طریق خدا را نخوانیم و تا بقیه را جز وسیله ندانسته قطع امید نکنیم بی فایده است لذا می گوئیم « و بیدک لا بید غیرک» همه چیز در ید اختیار توست کمی و زیادی و سود و ضرر من با توست.

((الهی ان حرمتنی فمن ذالذی یرزقنی وان خذلتنی فمن ذالذی ینصرنی))

اگر تو مرا محروم و خار کنی چه کسی است که دستم را بگیرد و روزیم دهد.

پس خدایا از خشم و غضب تو به خودت پناه می برم که اگرچه لایق رحمتت نیستم پس تو لایق هستی که فضل و کرم بی پایانت را بر من بخشایش کنی.

((الهی ان کنت غیر مستأهل لرحمتک فانت اهل ان تجود علی بفضلک سعتک))

خطبه دوم:

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم نبوی خطبه دوم را با سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری در مراسم رحلت حضرت امام(ره) اختصاص دادند که آمریکا کشورهای جهان را به سه دسته تقسیم می کند،

اول سر سپرده، که سیاست آمریکا در مقابل آنها حمایت کامل است و دوشیدن آنها و توجیه اشتباهات بین المللی آنها مثل صدام...

دوم کشورهایی که منافع مشترک با آنها دارند، که سیاست آمریکا فعلا مدارا با آنهاست ولی اگر فرصت پیدا کند از پشت خنجر می زند و از شخص اول آنها جاسوسی می کند و عذر خواهی هم نمی کند مثل کشور های اروپایی.

سوم کشورهایی که زیر بار آنها نمی روند ،که آمریکا از هر وسیله ای بر علیه آنها استفاده می کند چه حمله نظامی ،چه تحریم، چه کشیدن مردم به خیابانها، چه ترور، چه ماهواره و چه تفرقه در سران نظام، که ایالات متحده همه اینها را در حق ایران امتحان کرد و بفضل خدا در تمامی آنها شکست خورد.

ایشان به انتخابات سوریه و حضور حداکثری مردم و رأی 88 و هفت دهم درصدی بشار اسد اشاره و افزودندچهارسال دروغ آمریکا مبنی بر عدم مشروعیت بشار اسد به دنیا اثبات گردید اگرچه خودشان خوب می دانستند که رای و اقبال عمومی با بشار اسد است لذا به او گفته بودند دو سال دیگر رئیس جمهور بمان اما انتخابات را برگزار نکن که زیر بار نرفت و دروغ بزرگ امریکا را به همگان اثبات کرد.

حجت الاسلام نبوی در پایان به یازدهم شعبان و روز جوان اشاره کرده و ضمن تبریک این روز به جوانان حضرت علی اکبر(ع) را الگوی یک جوان مومن و ولایتمدار معرفی کردند که دوست و دشمن در تعریف و تمجید از او جمله دارند از معاویه ملعون گرفته تا خاندان اهل بیت(علیهم السلام)، کسی که  داستان از سخاوت عجیب او بیان شده و امید قلب ابی عبدالله الحسین(ع) در شرایط سخت روزگار بود. ضمن تبریک این روز جا دارد مردم و هیئات با گرامیداشت ولادت آنحضرت مراسمات باشکوهی برگزار نمایند.

/ 0 نظر / 8 بازدید