آقای صانعی دیروز و امروز...

در ابتدا آقای صانعی در فضای سیاسی نه چندان دور با صدور برخی فتاوای شاذ و بی‌پایه، خود را نشان داد اما او هرگز اجازه بروز منویات استحاله‌‌شده خود دست‌کم در فضای سیاسی را نداد تا اینکه در جریان فتنه 88 رسما و آشکارا شانه به شانه دیگر انقلابیون خسته و پشیمان و در راس آنها آیت الله هاشمی داد  تا رسما از سوی رسانه های ضد انقلاب مرجع تقلید حامی جنبش سبز نامیده شد.

 

کسی که گاهی در سخنانش جوانان را به اقدام علیه ظلم فرا می خواند و آنان را به تحرک علیه نظام اسلامی تهییج می نمود، همچنین موسوی و کروبی را اشخاصی باتقوا و مدیر و مدبّر می خواند که به ناحق گرفتار شده اند!.

 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور روزی برای جمع بسیجیان نقل می فرمودند که من قضیه ای را در مورد آقای صانعی برای شما تعریف می کنم تا شما تغییر 180 درجه ای ایشان را متوجه شوید.

 

ایشان فرمودند شما را می برم به زمانی که آقای صانعی از ملازمان امام و از اشخاص مطرح نظام بودند ایشان که با عده ای از پاسداران در مسیر جاده به سوی شهرشان در حرکت بودند زمانی که وقت نماز می شود دستور می فرمایند که در اولین مسجد توقف کنند؛

 

اما زمانی که به مسجد می رسند درب مسجد را بسته می یابند،در هر صورت خادم را پیدا می کنند و با همان چند پاسدار داخل مسجد می شوند و مشغول نماز جماعت می شوند،بعد از اتمام نماز ایشان شروع می کنند به بلند بلند تکبیر گفتن و خدایا خدایا گفتن و سر دادن شعار های انقلابی که این موجب خنده همان چند پاسدار اطراف ایشان می شود آنها می پرسند که آقا مسجد که خالی است! پس شما چرا بلند بلند بعد از نماز شعار می دهید!؟ که ایشان می گوید: اینها از شعائرند و تظیم شعائر واجب است ولو اینکه مسجد خالی باشد!

 

آقای ذوالنور در ادامه فرمودند: این را داشته باشید حالا می آییم به مسجد خود ایشان در همین سالهای اخیر و بعد از نماز جماعت که زمانی که یک عده می خواهند خدایا خدایا و شعار های انقلابی بدهند ایشان یعنی آقای صانعی بر می گردند و به آنها می گوید: فضای مسجد را سیاسی نکنید!! یعنی این چیز ها را در مسجد نخوانید مسجد جای این حرفها نیست!!.

/ 0 نظر / 133 بازدید