افاضات منتجب نیا

در شرایطی که آیت الله مهدوی کنی از خدمت گزاران با سابقه جمهوری اسلامی ایران، همچنان در بیمارستان بستری است ، برخی جریان های تندرو بدنبال گزینه برای ریاست مجلس خبرگان هستند! کاش آقای منتجب نیا پاسخ دهند ، آیا حاضرند پیش از فوت کسی که دوستش دارند ، چنین صحبتی کنند؟! مگر کسب قدرت سیاسی چقدر ارزش دارد که به این سادگی، در مورد جان یک انسان صحبت می شود؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در شرایطی که آیت الله مهدوی کنی از خدمت گزاران با سابقه جمهوری اسلامی ایران، همچنان در بیمارستان بستری است ، برخی جریان های تندرو بدنبال گزینه برای ریاست مجلس خبرگان هستند!

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری «انتخاب» ؛ حجت الاسلام منتجب نیا طی سخنانی، با ادبیاتی از شخصیت آیت الله مهدوی کنی تقدیر کرده که گویی در مورد یک فرد فوت شده سخن می راند.

ایشان در بخشی از اظهارات خود به سایت پویش گفته است: «امیدوارم خداوند ایشان را شفا دهد و ایشان به زندگی برگردند ولی اگر خدای ناخواسته برای ایشان اتفاقی بیافتد و یا اینکه ایشان دیگر نتوانند در مجلس خبرگان حضور یابند، بنظر من بهترین گزینه، ریاست قبلی مجلس خبرگان، آیت الله هاشمی رفسنجانی است و ما در میان خبرگان شخصی نداریم که به حد ایشان بتواند مجلس را به خوبی اداره کند.»

این اظهارات در شرایطی از سوی ایشان مطرح شده که آیت الله مهدوی کنی همچنان زنده است و نفس می کشد و طبعاً ، طرح مباحثی چنین، گمانه های زودهنگام و صددرصد سیاسی است که مورد تایید هیچ عاقلی نیست.

از سوی دیگر ، طرح آیت الله هاشمی برای ریاست آتی خبرگان ، آنهم در شرایطی که هنوز آیت الله مهدوی کنی بر تخت بیمارستان آرمیده ، در شرایطی است که خود هاشمی در انتخابات پیشین خبرگان ، صحنه ی مبارزه ی سیاسی را بنا به احترامی که برای آیت الله مهدوی قائل بود ، واگذار کرد و انصراف داد.

با این حال ، بیان این ادعای عجیب - که باعث ناراحتی های زیادی شده - جز آنکه در شرایطی است که هنوز آیت الله زنده است ، باعث شده همگان تصور کنند آیت الله هاشمی از هم اینک در تصور انتخابات خبرگان است!

این درحالیست که براساس گزارش خبرنگار «انتخاب» ، رابطه دوستی این دو ، آنقدر جدی است که چنین شرایط وخیمی ، هرگز باعث نخواهد شد مباحث سیاسی در ذهن دیگری سایه اندازد.

کاش آقای منتجب نیا پاسخ دهند ، آیا حاضرند پیش از فوت کسی که دوستش دارند ، چنین صحبتی کنند؟! مگر کسب قدرت سیاسی چقدر ارزش دارد که به این سادگی، در مورد جان یک انسان صحبت می شود؟

جا دارد ایشان ضمن عذرخواهی ، دقت و توجه بیشتری در سخنان خود به خرج دهد.

/ 1 نظر / 6 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- ------*♥*♥*♥*♥*♥*----- -------- *♥*♥*♥* -------- ----------- *♥* ----------- ┐────────────────────────────────────────┌ │ امام محمد باقر علیه السلام فرمودند │ │ بهترین چیزی را كه دوست دارید درباره شما بگویند، درباره مردم بگویید. │ │ بحارالانوار، جلد 65، صفحه 152. │ ┘────────────────────────────────────────└